•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 90
   کد: 211811
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری و رییس هیئت مدیره نمایشگاه بین المللی مشهد؛

   مجلس و دولت زمینه ورود نمایشگاه های بین المللی را به بازار بورس فراهم کنند

   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری و رییس هیئت مدیره نمایشگاه بین المللی مشهد گفت: اگر رویکردی در مجلس و یا دولت برای شفاف سازی عملکرد شرکت های نمایشگاهی وجود دارد، راهکار آن فراهم شدن ورود شرکت های نمایشگاهی به بازار بورس است.
   مجلس و دولت زمینه ورود نمایشگاه های بین المللی را به بازار بورس فراهم کنند

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی امروز در نخستین نشست تخصصی اعضای فراکسیون زیرساخت های فرهنگی، سیاحتی، گردشگری و نمایشگاهی مجلس شورای اسلامی که در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، افزود: موضوعی که در بحث صنعت نمایشگاهی جدی است و باید مورد توجه قرار گیرد، تفکیک هزینه های بهره برداری یک نمایشگاه بین المللی و هزینه های ساخت و عمرانی از یکدیگر است .
   وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در توسعه صنعت نمایشگاهی در نگاه بلند مدت ورود شرکت های نمایشگاهای بین المللی به بازار بورس است، اظهار کرد: برای عضویت نمایشگاه های بین المللی دربازار اول و یا دوم بورس نیاز است یک شرکت نمایشگاهی سود مند باشد.
   خواجه نائینی اضافه کرد: اگرهزینه های مربوط به ساخت، تجهیز و توسعه نمایشگاه را به عنوان هزینه های شرکت نمایشگاهی در نظر بگیریم و در صورت های مالی لحاظ کنیم، معمولا شرکت های نمایشگاهی سود آور نخواهند بود، اما اگر هزینه های عمرانی را از هزینه های بهره برداری تفکیک کنیم این شرکت ها سود آور خواهند بود.
   معاون مالی و پشتیبانی شهردار و رییس هیئت مدیره شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد تصریح کرد: شاید در شرایطی خاص مانند شیوع ویروس کرونا شرکت های نمایشگاهی به صورت مقطعی حتی با تفکیک این هزینه ها سود آور نباشند اما در مجموع اگر رویکردی در مجلس یا دولت برای شفاف سازی عملکرد شرکت های نمایشگاهی و توسعه این صنعت وجود داشته باشد آن رویکرد باید ایجاد زمینه برای ورود شرکت های نمایشگاه های بین المللی به بازار بورس باشد.
   وی ادامه داد: این امر نیازمند طی شدن مراحلی است که مهمترین آن سود آور بودن نمایشگاه ها است، اما اگر هزینه های عمرانی از هزینه های بهره برداری و نگهداری تفکیک نشود این اتفاق نخواهد افتاد.
   خواجه نائینی گفت: با توجه به این موارد، برای موفقیت در توسعه صنعت نمایشگاهی ، تفکیک دو بخش هزینه های عمرانی و هزینه های بهره برداری جهت سود آور شدن شرکت های نمایشگاهی و تسهیل بورسی شدن آنها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 90
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • مناطق
   بهسازی مسیرهای دوچرخه منطقه 5 بهسازی مسیرهای دوچرخه منطقه 5
   اجرای پروژه پیاده روسازی در بولوار خادم الشریعه منطقه 10 اجرای پروژه پیاده روسازی در بولوار خادم الشریعه منطقه 10
   کسب مقام دوم منطقه 2 درحوزه درآمدی کسب مقام دوم منطقه 2 درحوزه درآمدی
   راه‌اندازی کارناوال نیمه شعبان در خیابان‌های اصلی منطقه یک راه‌اندازی کارناوال نیمه شعبان در خیابان‌های اصلی منطقه یک
   فضا آرایی عیدانه و مناسبتی سطح منطقه یک در آستانه جشن نیمه شعبان فضا آرایی عیدانه و مناسبتی سطح منطقه یک در آستانه جشن نیمه شعبان
   چند رسانه ای
   آخرین اخبار کرونا ویروس
   از توزیع غذای گرم تا سازماندهی کمک ها در توزیع خدمات و امکانات از توزیع غذای گرم تا سازماندهی کمک ها در توزیع خدمات و امکانات
   توزیع ۱۱ هزار بسته معیشتی در روزهای کرونا توزیع ۱۱ هزار بسته معیشتی در روزهای کرونا
   توزیع مستمر ماسک و محلول در بین تاکسیرانان توزیع مستمر ماسک و محلول در بین تاکسیرانان
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .