•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 398
   کد: 208299
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   هزینه 1000 میلیاردی شهرداری مشهد در مقابله با کرونا

   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد گفت: شهرداری برای مقابله با کرونا بیش از یک هزار میلیارد تومان هزینه کرده است.
   هزینه 1000 میلیاردی شهرداری مشهد در مقابله با کرونا

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی، در گفت و گو با «خراسان رضوی» درباره اقدامات انجام شده از سوی مدیریت شهری در مقابله با کرونا، افزود: از اسفند سال گذشته که موضوع کرونا جدی شد، مدیریت شهری مشهد اقدامات حمایتی خود را حتی قبل از دولت، در این زمینه شروع کرد.
   وی اضافه کرد: شهرداری در همان ابتدای کار، لایحه ای را به شورا برد که شامل کمک 5 میلیارد تومانی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای مقابله با این بیماری بود و این لایحه به سرعت توسط شورای شهر مصوب شد و در گام بعدی بخشودگی عوارض شغلی و تجاری موقت و اجاره واحدهای تجاری که مالکیت آن در اختیار شهرداری بود، انجام شد.
   خواجه نائینی تصریح کرد: همچنین اقدام به توزیع 65 هزار بسته معیشتی بین اقشار آسیب پذیر و کارگران کردیم و پرداخت کمک هزینه یک میلیون تومانی به کارگران فضای سبز و پاکبان ها در آستانه عید نوروز نیز در دستور کار قرار گرفت و انجام شد.
   وی به اقدامات شهرداری مشهد در زمینه ساخت ماسک در شرایط کمبود ماسک در روزهای ابتدایی شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: در اوایل شیوع کرونا که تولید ماسک در کشور و مشهد با مشکلاتی همراه بود، شهرداری مشهد با امضای قرارداد با تولید کنندگان به تولید ماسک n 95 و همچنین ماسک مورد نیاز مراکز درمانی پرداخت.
   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد ادامه داد: جدا از این موضوع در همان بازه زمانی بخش عمده ای از مکان های عمومی نیز تحت پوشش این ماسک های تولیدی قرار گرفت.
   وی به ورود شهرداری به موضوع ضد عفونی اماکن ، معابر عمومی ، مترو و اتوبوس های درون شهری اشاره کرد و گفت: ضدعفونی ها در اماکن، معابرعمومی، مترو و اتوبوس به صورت روزانه انجام و برای آرامستان نیز تدابیر ویژه ای اتخاذ شد و با توجه به شرایط خاص قرنطینه، ضد عفونی و تغسیل و تامین نیروی غسال و دیگر افراد فعال در کفن و دفن به سرعت در دستور کار قرار گرفت.
   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد افزود: اطلاع رسانی در شهر اقدام دیگری است که شهرداری هم زمان با روزهای شروع شیوع کرونا انجام داد، کمک 5/2 میلیاردی به جهاد دانشگاهی برای تامین تجهیزات کرونا از دیگر اقدامات بود.
   خواجه نائینی اضافه کرد: اکنون نیز برای ادامه این مسیر در زمینه مقابله با کرونا لایحه دیگری را برای انجام اقدامات در 6 ماه دوم امسال به شورای شهر برده ایم تا عوارض کسب و پیشه، تجاری موقت ها و اجاره واحد های تجاری تحت مالکیت شهرداری را رایگان کرده و همچنین بخش زیادی از درآمد مشاغل مرتبط با شهرداری از قبیل شب بازار ها، اتوبوس های بخش خصوصی و این موارد را شامل معافیت کنیم همچنین علاوه بر این موارد کمک های دیگری به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین تولید ماسک و توزیع آن در شهر انجام دهیم.
   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد در پاسخ به این سوال که چه میزان بودجه از ابتدای شیوع کرونا توسط شهرداری مشهد برای مقابله با این بیماری هزینه شده است؟، گفت: حداقل 100 میلیارد تومان هزینه های مستقیم بوده و در زمینه بلیت اتوبوس، مترو و معافیت اجاره واحدهای تجاری که هزینه های غیر مستقیم به شمار می آید نیز به عددی حدود 900 میلیارد تومان می رسد و در مجموع 1000 میلیارد تومان در این بازه زمانی توسط شهرداری مشهد هزینه شده است.
   وی ادامه داد: همچنین تامین دستگاه های تب سنج برای ورودی تمام ساختمان های شهرداری و الزام مراجعان به انجام تست تب سنجی، پایش روزانه سلامت کارگران خدمات شهری و فضای سبز مناطق، اجرای دو مرحله افکارسـنجی با جامعه آماری 250 هزار نفری در حجم نمونه 1000 نفری به منظور بررسی میـزان آگاهی شهروندان از اقـدامات انجام شـده، تعطیلی تمام روز بازارها، شب بازار ها و جمعه بازارهای زیر نظر شهرداری در دوران وضعیت قرمزبخش دیگری از هزینه ها را در برمی گیرد.
   خواجه نائینی افزود: توقف خطوط پردازش زباله در سایت های میامی و کارخانه کمپوست، تکمیل و بهره برداری از سامانه شهرداری الکترونیک با ارائه کلیه خدمات به صورت برخط در مناطق 1 ،8 ،10 ،11 و 12 و تسریع در فرایند الکترونیکی کردن خدمات سایر مناطق، توسعه و تجمیع خدمات الکـترونیکی عوارض شهرداری مشهد، ایجاد امکان فروش ماسک از طریق نرم افزار تلفن همراه «شهر من» و توزیع محلول رایگان ضدعفونی از طریق آن ، ایجاد روش پرداخت الکترونیکی بهای تاکسی از طریق نرم افزار تلفن همراه تاپ نیز از دیگر موارد است.
   وی اضافه کرد: جانمایی مراکز درمان کرونا روی نقشه همراه مشهد، کنترل حرارت بدن تمام مسافران ورودی به پایانه ها و هدایت موارد مشکوک به واحدهای مستقر هلال احمر و مرکز بهداشت، هماهنگی برای استقرار دایم دو دستگاه آمبولانس در پایانه مسافری امام رضا (ع) برای انتقال بیماران احتمالی ، تعیین یک مسیر ورود و خروج در پایانه ها به منظور کنترل تردد بیماران احتمالی و مسدود کردن سایر ورودی ها، مدیریت ترافیک ورود و خروج مسافر طبق دستور العمل های ابلاغی ستاد کرونا و کاهش حدود 40 درصدی حجم تبادل مسافر و... از دیگر اقدامات شهرداری مشهد در زمینه مقابله با کرونا بوده است.

   تعداد بازدید: 398
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • مناطق
   بهسازی مسیرهای دوچرخه منطقه 5 بهسازی مسیرهای دوچرخه منطقه 5
   اجرای پروژه پیاده روسازی در بولوار خادم الشریعه منطقه 10 اجرای پروژه پیاده روسازی در بولوار خادم الشریعه منطقه 10
   کسب مقام دوم منطقه 2 درحوزه درآمدی کسب مقام دوم منطقه 2 درحوزه درآمدی
   راه‌اندازی کارناوال نیمه شعبان در خیابان‌های اصلی منطقه یک راه‌اندازی کارناوال نیمه شعبان در خیابان‌های اصلی منطقه یک
   فضا آرایی عیدانه و مناسبتی سطح منطقه یک در آستانه جشن نیمه شعبان فضا آرایی عیدانه و مناسبتی سطح منطقه یک در آستانه جشن نیمه شعبان
   چند رسانه ای
   آخرین اخبار کرونا ویروس
   از توزیع غذای گرم تا سازماندهی کمک ها در توزیع خدمات و امکانات از توزیع غذای گرم تا سازماندهی کمک ها در توزیع خدمات و امکانات
   توزیع ۱۱ هزار بسته معیشتی در روزهای کرونا توزیع ۱۱ هزار بسته معیشتی در روزهای کرونا
   توزیع مستمر ماسک و محلول در بین تاکسیرانان توزیع مستمر ماسک و محلول در بین تاکسیرانان
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .